לחצו לשיחת ייעוץ בחינם

איך לבנות אתר אינטרנט בחינם?

השוק התחרותי של היום גרם להרבה חברות בארץ ובעולם להקים מערכות לבניית אתרים, חלקן אפילו מציעות את השירות בחינם לחלוטין. אז האם באמת אפשר לבנות אתר אינטרנט בחינם לחלוטין? מי החברה המובילה בתחום ולאיזה עסק זה יכול להתאים? בואו נתחיל!

בניית אתרים בחינם על בסיס מערכת WIX

בניית אתר אינטרנט בחינם - האמנם?

ראשית, כדי לבנות אתר אינטרנט חשוב להכיר את 2 המושגים הבאים: דומיין ושרת אחסון.

דומיין/ כתובת אתר

דומיין, או שם מתחם, היא כתובת האתר שלך באינטרנט. הכתובת משמשת לזיהוי האתר שלכם מבין האתרים השונים באינטרנט. לדוגמה, כך תראה כתובת אתר: www.example.co.il. כל בעל אתר יכול לקנות דומיין בהנחה שהוא פנוי. ניתן לבדוק זאת בקלות רבה באמצעות מנוע חיפוש שנמצא בכל אתר שמוכר כתובות אתרים.

שרת אחסון

אחסון אתרים הוא שירות המאפשר להציג את האתר או דף הנחיתה שלכם באינטרנט. אותם דפי אינטרנט מאוחסנים במחשבים הנקראים שרתים. הגולשים מקלידים את כתובת האתר שלכם בחלונית הדפדפן או בשורת חיפוש של מנוע חיפוש, המחשב שלהם מתחבר לשרת האחסון ומציג את האתר שלכם בפניהם.

כמה עולה דומיין ושרת אחסון?

חשוב לציין, גם אם תחליטו לבנות אתר אינטרנט בחינם לבד, תצטרכו לשלם עבור כתובת אתר ושרת אחסון. אחסון אתרים מתומחר לפי עלות חודשית, ניתן למצוא שירותי אחסון החל מ-15 ₪ בחודש. דומיין מתומחר לפי עלות שנתית ובדרך כלל המחירים ינועו החל מ-50 ₪ לשנה.

מערכת מומלצת לבניית אתרים בחינם

מבין כל המערכות לבניית אתרים בחינם, בולטת במיוחד חברת WIX עם מערכת נגישה להפליא. בניית אתר בעזרת ויקס תאפשר לכם ליצור אתר תדמית ברמה טובה עבור עסק קטן בתחילת הדרך בלי להתעסק בכתיבת קוד או להוציא הרבה כסף.

בויקס מתגאים ביכולת לבנות מגוון רחב של אתרים באמצעות ממשק "גרור ושחרר", הכולל מגוון רחב של תבניות מוכנות מראש על מנת להקל את שלב העיצוב. בהתאם לניסיון והיכולת שלכם ללמוד את המערכת, תוכלו לבחור בין להקים ולעצב אתר מאפס או לבחור תבנית אתר מוכנה ולבצע בה שינויים בהתאם לצורך.

תבניות עיצוב באתר ויקס

יתרונות בולטים לשימוש במערכת WIX

  • מערכת פופולרית במיוחד לבניית אתרים בארץ ובעולם, עם למעלה מ-100 מיליון משתמשים ברחבי העולם.
  • אפשרויות זולות גם לבניית אתרי חנויות כולל מערכת להזמנת מוצרים. התכניות המוצעות מתחילות מ-20 דולר לחודש.
  • מספר גדול במיוחד של תבניות עיצוב מגוונות, שיסייעו לכל אחד בעיצוב האתר.
  • ממש קל לשימוש, כולל אפשרויות מגוונות להתאמה אישית.
  • מערכת תמיכה מהירה ומדריכים לפתרון בעיות שצצות בתהליך ההקמה והניהול השוטף.

כמה עולה אתר במערכת WIX?

באפשרות החינמית לחלוטין, המערכת תציג את האתר שלכם יחד עם שורת מודעה בתחתית האתר וכתובת אתר בסיומת WIX. המודעה מציגה לגולשים שהאתר נבנה באמצעות מערכת ויקס ומאפשרת להקליק עליה על מנת להגיע לאתר של WIX. על מנת להסיר את המודעה ולהירשם עם כתובת אתר משלכם, יהיה עליכם לשדרג לחבילות בתשלום.

בתשלום הבסיסי ביותר של 4.5 דולר לחודש, תוכלו להירשם עם דומיין משלכם, אך עדיין תוצג מודעה בתחתית האתר.

בתשלום של 8.5 דולר לחודש, תקבלו כתובת אתר בחינם לשנה ותסירו את המודעה מתחת האתר.

החבילות הנוספות שמציעה WIX כבר מטפסות ל-12.5 דולר לחודש והבאה ל-24.5 דולר לחודש. הן כוללות מרכיבים נוספים שמתאימים לאתרים גדולים ומתקדמים יותר. קראו על החבילות כאן בהרחבה.

תכנית תשלום באתר ויקס

אתר אינטרנט בחינם - למי זה יכול להתאים?

בניית אתר אינטרנט במערכת ויקס אמורה להיות פשוטה וידידותית גם למי שאין ידע מקדים בבניית אתרים. לדעתנו האפשרות החינמית טובה מאוד לשלבים הראשנים, אך אם חשוב לכם להראות מקצועיים יותר להציג דומיין משלכם ולהסיר את המודעה הקבוע מתחתית האתר, תאלצו לשדרג את החשבון לתשלום חודשי קבוע של 8.5 דולר לפחות. המסלול הפופולרי הינו 12.5 דולר לחודש, כלומר הוצאה שנתית קבועה של כ-550 ₪.

למרות היתרונות הבולטים של המערכת, אחוז מסוים מבעלי העסקים עדיין מעדיפים לפנות לגורם מקצועי לבניית אתרים. שאלו את עצמכם את השאלות הבאות על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה:

  • האם יש לכם את הכלים לאפיין את האתר בצורה מקצועית?
  • האם תוכלו לעצב את האתר בצורה מקצועית כדי לגייס לקוחות באמצעותו?
  • למרות החיסכון בעלויות הקמת האתר, האם הזמן שתקדישו לבניית האתר משתלם?

אהבתם? שתפו :-)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הצטרפו לרשימה הסודית

הכניסו כתובת אימייל וקבלו גישה לטיפים מקצועיים ומדריכים שיעזרו לכם להמריא קדימה

כדאי לקרוא גם...

רוצה להזניק את העסק?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע לך

אתר מכירות החל מ-490 שח בלבד