לחצו לשיחת ייעוץ בחינם

מה זה אתר איקומרס והאם כדאי לך להקים אתר ecommerce?

כמה פעמים שמעתם את המושג אתר איקומרס או אתר ecommerce ולא לגמרי הבנתם במה מדובר? במדריך זה נסביר למי שלא בקיא מה זה איקומרס, מתי אתר איקומרס יוכל לעזור לכם לממש את היעדים העסקיים שלכם, ובאילו מקרים לא כדאי יהיה לכם בבניית אתר ecommerce.

אנחנו בבולדר שיווק דיגיטלי נשמח לסייע לכם בבניית אתר האיקומרס המתאים ביותר לאופי העסק שלכם, ולהקפיץ את הביצועים של העסק שלכם כמה וכמה רמות למעלה.

אז מה זה אתר איקומרס או ecommerce?

איקומרס הוא מושג המתייחס לסחר אלקטרוני. בדיוק כפי שחנויות פיסיות הממוקמות ברחוב או בקניון מספקות שירותי מכירה של מוצרים או שירותים לבאים ושבים, כך אתר איקומרס תפקידו להציע שירות מקצה לקצה של שיווק ומכירה של מוצרים או שירותים לגולשים המגיעים לאתר ממקורות שונים.

איך גולשים מגיעים לאתר איקומרס הממוקם ברשת?

ובכן, קיימות עבורם לא מעט אפשרויות. גולשים יכולים לחפש במנוע החיפוש ביטוי ולהקליק על תוצאת חיפוש שתפנה אותם לאתר האיקומרס. הם יכולים לצפות בפרסומת המוצגת להם באמצעות באנר ולהיות מופנים לאתר. הם גם יכולים לגלוש ברשת חברתית, לקבל קישור לחנות במייל, לסרוק ברקוד באמצעות הטלפון הנייד ו… כבר הבנתם: האפשרויות הן אינסופיות.

האם אתר ecommerce הוא פתרון איכותי שמתאים לכל חנות שרוצה להגדיל את המכירות שלה?

התשובה, כמעט כמו בכל נושא הקשור בשיווק דיגיטלי, היא שזה תלוי. אז בואו ננסה להבין מתי חנות איקומרס יכולה לייצר עבורכם ערך מוסף אמיתי.

בעל עסק מנהל אתר איקומרס

מתי תדעו שאתר איקומרס הוא פתרון מתאים עבורכם?

אתר איקומרס יכול להיות פתרון אידיאלי מבחינתכם אם אתם מנהלים עסק עם אחד או יותר מהמאפיינים הבאים:

1. אתם רוצים להפחית את הסיכונים הסביבתיים שלכם בעסק

כל מי שמנהל עסק יודע שלצד ההזדמנויות העסקיות שנוצרות מעת לעת, קיימים גם לא מעט סיכונים שצריך להתייחס אליהם ולקחת אותם בחשבון. משפחה אחת של סיכונים כאלה היא משפחת הסיכונים הסביבתיים. סיכונים אלו כוללים בתוכם תרחישים שונים שיכולים לגרום לנזק פיסי שימנע מן העסק לספק שירות ללקוחות: רעידת אדמה, שריפה, עבודות תשתית ברחוב, העדר חניה מספקת, פריצה, שוד או גניבה ועוד.

ככל שהדבר נוגע ל ecommerce, אתרי חנויות וירטואליות חשופים במידה פחותה בהרבה לסיכונים סביבתיים כאלו, גם אם הסיכון לא לגמרי נעלם. פתיחת חנות אינטרנטית, בהקשר הזה, יכולה לתרום הרבה להפחתת הסיכונים הסביבתיים הרלוונטיים לפעילות העסק.

2. אתם רוצים להגדיל את קהל היעד שנחשף אליכם

כאשר אתם מנהלים עסק הממוקם פיסית במיקום גיאוגרפי תחום, הרי שבדרך כלל העסק ישרת בעיקר לקוחות אשר מתגוררים באזור הסמוך לחנות, או לקוחות מזדמנים שנמצאים בדרך, ואיתם הרבה יותר קשה לייצר מערכות יחסים ארוכות טווח.

בניית אתרי וורדפרס לעסקים יכולה לשנות את המשוואה הזאת, ולאפשר לעסק להפוך ולהיות רלוונטי גם לקהלים חדשים, אשר לא מתגוררים בסמוך לחנות.

3. אתם רוצים לשווק את השירותים שלכם בצורה ממוקדת ואפקטיבית יותר

ככל שמדובר בשיווק השוטף של אתר איקומרס, עומדים לרשותכם כלים שונים ומגוונים על מנת להצליח ולייצר תנועה איכותית ורלוונטית של גולשים לאתר. השימוש באתר מקוון מאפשר לכם לפלח את קהל היעד, לייצר עבורו הצעות ערך מותאמות אישית, ולמצוא אותו במקומות בהם הוא מבקר ברשת באופן תדיר.

בפועל, זה אומר שחלק גדול יותר מתקציב השיווק שלכם ינוצל על מנת להביא לאתר גולשים רלוונטיים, שהצעות הערך שאתם יודעים לספק להם הן משמעותיות עבורם. במקרה כזה, צפוי לגדול שיעור ההמרה שלכם, כלומר, היחס בין הלקוחות שבחרו להתקשר מולכם, ובין כלל הלקוחות שנחשפו להצעה השיווקית שלכם.

4. אתם מעוניינים למדוד טוב יותר את הביצועים שלכם – אתר איקומרס

אחד היתרונות המשמעותיים של הקמה ותפעול של אתר איקומרס הוא העובדה שאת הביצועים של אתר סחר באינטרנט ניתן למדוד באופן אפקטיבי. באמצעות הטמעת מתודת מדידה נכונה, תוכלו להבין מהם מקורות התנועה שמייצרים עבורכם את הביצועים הטובים ביותר, אילו מקורות תנועה מייצרים תנועה איכותית פחות, אילו מוצרים מעניינים במיוחד את הגולשים ואילו פחות, אילו דפי נחיתה עובדים טוב יותר מאחרים, כיצד משפיע מספר השדות בטופס ההרשמה על שיעור הנרשמים באתר, מתי גולשים בוחרים לנטוש את האתר, אחרי כמה מפגשים בממוצע הם בוחרים לרכוש את המוצר או השירות שאתם מציעים ועוד ועוד מדדים רלוונטיים.

5. אתם רוצים לבצע ניסוי וטעיה בצורה מובנית בתהליך

בשיווק דיגיטלי, אף אחד לא יוכל להבטיח לכם ביצועים מראש, גם לא בתחומים בהם צבר ניסיון מעשי. את התוצאות של כל קמפיין שיווק דיגיטלי, מודדים רק לאחר שהקמפיין רץ והראה תוצאות. במקרים מסוימים, באמצעות שינויים מינוריים, תוכלו לייצר ביצועים טובים בהרבה.

לשם כך, תצטרכו לעשות שימוש במתודת ניסוי וטעיה, על מנת לבודד משתנים בקמפיין ולהבין את השפעתם על ביצועי הקמפיין. משתנים כאלו יכולים להתייחס לצבע הכפתור, מיקום הטופס, איכות התמונה ועוד.

אם אתם מעוניינים לשלב ניסוי וטעיה על מנת לטייב את הקמפיין שלכם, הקמת אתר איקומרס והזרמת תנועה אליו באמצעות קמפיין שיווק דיגיטלי, הם צעד ראשוני מתבקש.

6. אתם מעוניינים שהנכס שלכם יעבוד עבורכם גם כאשר אתם ישנים

מקימים אתר איקומרס? בפעמים לא מעטות, הסיבה לכך תהיה שהעסק ימשיך לעבוד עבורכם גם כאשר אתם ישנים. בניגוד לחנות פיסית, שבה קיימות שעות פתיחה וסגירה, ניהול אתר איקומרס יאפשר לכם להיות זמינים 24 שעות ביממה לקהל הלקוחות שלכם, לא רק לצורך רכישה של מוצר או שירות, אלא גם במקרים בהם הגולשים מבקשים לקבל מידע ולהשוות בין מוצרים שונים.

7. אתם רוצים להפחית בעלויות

זה לא סוד שלהקמה של חנות פיסית מתלוות עלויות גבוהות משמעותית מאשר פתיחה של חנות אונליין. מעבר לכך, אם תחליטו בשלב כזה או אחר לסגור את החנות הווירטואלית שלכם, תוכלו לעשות זאת בלחיצת כפתור ובלי עלויות מיוחדות.

העלויות הנמוכות באופן יחסי של הקמה ותפעול אתרי איקומרס ברשת הפכו את המתודה הזאת לכדאית מבחינת בעלי עסקים רבים. זאת, אולי, הסיבה שאנחנו צופים ביותר ויותר אתרי סחר תופסים את מקומם ברשת ומציעים מוצרים שונים לקהלי היעד שלהם.

8. אתם מעוניינים לשמור על גמישות

תארו לכם את הסיטואציה הבאה: אתם משווקים את החנות הפיסית שלכם באמצעות פלאיירים שאתם מחלקים ברחוב, ומעוניינים כעת להציע שירות חדש לקהל היעד שלכם. האם בלחיצת כפתור תוכלו לעדכן את כל הפלאיירים שכבר חולקו ללקוחות, או לתקן את אלו שטרם נמסרו ללקוחות? ודאי שלא.

לעומת זאת, ככל שהדבר נוגע לאתרי איקומרס, כל שינוי שתבקשו לעשות יוכל להתבצע בזמן אמת, על גבי האתר או הקמפיין השיווקי שמזרים אליו לקוחות. בצורה כזאת, תוכלו להישאר רלוונטיים ולייצר אתר עם תכנים מעודכנים, שמותאמים לצרכי הלקוחות.

9. אתם רוצים למקסם את הערך מן הלקוחות שלכם

איזו עוד סיבה יש לכם לבחור בהקמה של חנות וירטואלית? ובכן, אתר איקומרס יאפשר לכם למקסם את הערך שתפיקו מהתקשרות מול הלקוח. באמצעות תכונות חכמות שתוכלו לשלב באתר, תישמר לכם האפשרות להציע ללקוחות מוצרים משלימים לאלו שבחרו לרכוש בצורה אוטומטית, וכך, להגדיל את ההכנסות המתקבלות מן הלקוח, ואולי אף במקביל את שביעות הרצון שלו, מן העובדה שהצעתם לו פתרון כולל ומקיף.

10. אתם מעוניינים לאפשר ללקוחות שלכם לצרוך שירותים בקלות ובפשטות

אחת התכונות הבולטות של אתר מקוון המשמש לסחר, היא העובדה שניתן לגלוש אליו מכל מכשיר התומך בכך: מחשב נייח, מחשב נייד, טאבלט, טלפון חכם ועוד. זה אומר שבפועל, האתר זמין ללקוחות אשר יכולים לעשות בו שימוש בזמן ובמקום שנוח להם, ובאמצעות המכשיר שנוח להם. תצורת העבודה הזאת מהווה יתרון של ממש מול השיטות המסורתיות שאילצו את הלקוח להגיע באופן פיסי לחנות על מנת לצרוך שירותים או מוצרים.

איך תדעו האם בניית אתר איקומרס כדאית לעסק שלכם?

כפי שציינו קודם לכן, אתר איקומרס אינו מתאים לכל אחד. הנה כמה מקרים שבהם תדעו כי הקמה של אתר איקומרס היא לא בשבילכם:

1. כאשר העסק שלכם לא מתאים לשיווק אונליין

אם אתם מתקנים פאנצ'רים ומוכרים צמיגים לרכב – לא בטוח שירצו לספק את השירותים האלו באמצעות חנות וירטואלית. הסיבה היא ברורה: קהל היעד שלכם הוא לקוחות אשר נמצאים בדרך, וחוו תקר בגלגל. לקוחות מסוג אלו לא עושים שימוש באתר על מנת לרכוש את השירות שלכם.

זהו המקרה באוסף גדול של שירותים, שעל מנת לצרוך אותם, חייב הלקוח לפעול מחוץ לרשת.

2. כאשר אתם לא מעוניינים לעבוד בכלל

אם אתם חושבים שהקמה של אתר איקומרס תפתור אתכם מעבודה, ואתם תוכלו פשוט לשבת רגל על רגל ולצפות בחשבון הבנק מתמלא בכסף, אל תטרחו להקים חנות וירטואלית כזאת. אתר איקומרס הוא כלי שאמור לסייע לכם לממש את החזון העסקי שלכם, לשפר את השירות שאתם מעניקים ללקוחות, ולהפוך לרלוונטיים יותר ואטרקטיביים יותר, אולם הוא לא אמור להחליף אתכם בגיבוש אסטרטגיה עסקית נכונה, בהשקעה של זמן ותקציב, וכן בתחזוקה שוטפת של מלאי המוצרים בחנות.

3. כאשר אתם לא מעוניינים להשקיע זמן ומשאבים

ניהול שוטף של חנות וירטואלית דורש זמן וקשב. אתם תצטרכו לגבש אסטרטגיית תמחור נכונה למוצרים ולשירותים, לדאוג לזמינות המלאי, לטפל במשלוחים, להקים מערך שירות לקוחות, להעמיד מענה טלפוני תומך וכו'.

עצם ההקמה של אתר איקומרס לא יוכל לייצר לכם הכנסות בהעדר השקעה נכונה של זמן ומשאבים מצדכם כבעלי עסק.

4. כאשר אתם מתייאשים מהר מידי

ניסיתם להפעיל את החנות הוירטואלית שבניתם במשך מספר ימים והלקוחות לא הגיעו? אל תאמרו נואש. ניהול של אתר איקומרס הוא משימה שהיא בבחינת ריצה למרחקים ארוכים. היא דורשת סבלנות, התמדה והשקעה על מנת להצליח. לכן, אם ניחתם באופי ותרני משהו, ואתם נוטים להתייאש מהר, אל תפנו להקמה של אתר איקומרס מתקדם.

זקוקים למידע נוסף על הקמת אתר איקומרס?

אתרי איקומרס מלווים אותנו בשנים האחרונות וסביר שיהיו כאן עוד שנים רבות, בין היתר, בשל היתרונות הרבים שהם מייצרים, הן עבור בעלי העסק, והן עבור קהל הלקוחות. הקמה של אתר איקומרס תסייע לכם הן בצד הסיכונים, או נכון יותר בהפחתת הסיכונים הסביבתיים, והן בצד ההזדמנויות, כמו היכולת להגיע לקהל יעד גדול יותר, והיכולת למקד את המאמצים השיווקיים בקהל יעד רלוונטי יותר.

יחד עם זאת, הקמה וניהול של אתר איקומרס אינם מתאימים לכל אחד. זוהי ריצה למרחקים אורכים, וכמו בכל ריצה, צריך לתכנן היטב את המשאבים העומדים לרשותכם.

זקוקים למידע נוסף? השאירו פרטים לשיחת ייעוץ בחינם!

וגם – עקבו אחרינו ותישארו מעודכנים.

אהבתם? שתפו :-)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הצטרפו לרשימה הסודית

הכניסו כתובת אימייל וקבלו גישה לטיפים מקצועיים ומדריכים שיעזרו לכם להמריא קדימה

כדאי לקרוא גם...

רוצה להזניק את העסק?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע לך

אתר מכירות החל מ-490 שח בלבד